Strona głowna  /  Galeria  /  Ćwiczenia gimnastyczne
Ćwiczenia gimnastyczne
data dodania: 2010-04-16

Systematyczne ćwiczenia fizyczne wzmacniają mięście, kości, stawy oraz przyczyniają się do prawidłowej postawy ciała. Przystosowują mięśnie do wykonywania pracy fizycznej dzięki zwiększaniu ich masy i wytrzymałości. Również wpływają korzystnie na poprawę stanu psychicznego i samopoczucia. Badania fizyczne wykazały, że ludzie którzy mają większą aktywność fizyczną żyją dłużej niż ci, którzy mają mniejszą aktywność fizyczną. Zmniejsza ono ryzyko zawału serca, otyłości oraz nadciśnienia.
Nasze przedszkolaki ćwiczą w strojach gimnastycznych , co najmniej dwa razy w tygodniu. Jednak zabawy i ćwiczenia prowadzone są kilka razy dziennie. Dzieci bardzo chętnie przebierają sie w strój sportowca i ćwiczą pod kierunkiem  nauczyciela.Oto ćwiczenia w grupie Stokrotek.

Strona: 1 2 3