Strona głowna  /  Galeria  /  Koncert Majki Jeżowskiej
Koncert Majki Jeżowskiej
data dodania: 2010-04-26

22 kwietnia 2010 nasze przedszkolaki miały niecodzienną okazję uczestniczyć w koncercie Majki Jeżowskiej.

Równolegle ze swoją główną twórczością pop, Maria Jeżowska zajmuje się komponowaniem i wykonywaniem piosenek skierowanych dla dzieci. Jak sama stwierdziła w jednym z wywiadów prasowych., inspiracją dla twórczości dla dzieci stała się chęć nagrania piosenki dla swojego syna. Szukając w archiwach zorientowała się, że polska twórczość piosenkarska dla dzieci jest bardzo uboga i niskiej jakości. W1984 r. wykorzystała tekst  Agnieszki Osieckiej  A ja wolę moją mamę, do którego skomponowała muzykę i nagrała piosenkę pod tym samym tytułem dla III Programu Polskiego Radia . Piosenka ta uzyskała dużą popularność, która skłoniła ją do wydania całej płyty pod tym samym tytułem. Płyta ta jak na ówczesne czasy okazała się dużym sukcesem i została sprzedana w 50 000 egzemplarzy. Na kanwie płyty powstał też musical pod tym samym tytułem, do którego libretto napisał Jacek Cygan.

Dla odróżnienia swojej twórczości dla dzieci od twórczości pop dla dorosłych zaczęła używać zdrobniałej wersji swojego imienia "Majka". Inne znane przeboje dla dzieci Majki Jeżowskiej to piosenki Wszystkie dzieci nasze są, Dłonie, a także On nie kochał nas, śpiewana wspólnie z Krystyną Prońko.