Zajecia edukacyjne w Bibliotece - Maczki - Przedszkole nr 5 w Sokółce
Strona głowna  /  Galeria  /  Zajecia edukacyjne w Bibliotece - Maczki
Zajecia edukacyjne w Bibliotece - Maczki
data dodania: 2015-05-14

W ramach realizowanego w grupie Maczków projektu edukacyjnego p.t. „ Książka mój przyjaciel” przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą w Sokółce. W trakcie spotkania pani Jagoda zaprezentowała dzieciom prezentację multimedialną dotyczącą ewolucji książki: od glinianych tabliczek, deseczek pokrytych woskiem, papirusu, pergaminu… poprzez książki drukowane i za sprawą rozwoju technologii do najnowocześniejszych audiobooków. Zapoznała z różnymi rodzajami książek. Najwięcej zainteresowania wzbudziła wśród Maczków książka dla dzieci niewidomych napisana alfabetem brajla. Po wspólnych zabawach i tańcach przedszkolaki pożegnały się śpiewając ulubioną piosenkę ( W ciemnym gęstym lesie) oraz wręczyły prowadzącej własnoręcznie wykonany wiosenny kwiat.