Pomigacza - Przedszkole nr 5 w Sokółce
Strona głowna  /  Galeria  /  Pomigacza
Pomigacza
data dodania: 2015-06-10

W tym niepowtarzalnym klimacie dzieci podziwiały  uroki dawnej polskiej wsi. Wspaniały wypoczynek zagwarantowała przybyłym  przedszkolakom rozległa przestrzeń malowniczej polany, a w klimat sprzed kilkuset lat wprowadzą gości obiekty o zabytkowym charakterze.

Ukojenie przyniiósł widok stawu i spacer po Majątku. Można przyjrzeć się : starej kuźni „Dziadka Piotra”, ponad dwustuletniej „Chatce pod mchem”, wiatrakowi „Koźlak” , Strażackiej wieży, starej chatce „Państwa Wysockich” lub „Wędzarni z piecem chlebowym”. Można też zajrzeć do chatki noclegowej „Dziupla” i do piwniczki ze starej cegły. Dopełnieniem tego pięknego, swojskiego obrazu są wiekowe sprzęty: kufry, skrzynie, sagany, kołowrotki, kosy i sierpy. Można im się przyjrzeć z bliska i poczuć ukryty w nich czas. Sielskości Majątkowi dodają oswojone zwierzęta – małpki, kangury, konie, kucyki, osiołki, daniele, lamy, alpaki, kózki, rybki, świnki wietnamskie, pieski, kotki, strusie, kaczki, gęsi, łabędzie, bociany oraz mnóstwo królików.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25