Strona głowna  /  Galeria  /  Wizyta pani Higienistki w grupie Maczków
Wizyta pani Higienistki w grupie Maczków
data dodania: 2015-09-15

W środę 9 września w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Zdrowy ząbek” gościliśmy w grupie Maczków higienistkę. Pani Beatka Tochwin wyjaśniła na czym polega jej praca i rola  w gabinecie dentystycznym. Zaprezentowała narzędzia diagnostyczne oraz zapoznała z podstawowymi zabiegami profilaktycznymi oraz metodami leczenia zębów.

W przemiłej atmosferze sprawdziła wszystkim przedszkolakom stan uzębienia i higieny jamy ustnej. Omówiła wpływ złych i dobrych produktów w diecie śpiewając witaminową piosenkę „P jak pomidor”. Przedstawiła technikę prawidłowego mycia ząbków metodą „Fonesa” .
W trakcie testu sprawdzającego przedszkolaki pokazały czego się nauczyły podczas spotkania - prawidłowo myjąc ząbki. W nagrodę każdy z nich otrzymał pamiątkowe naklejki.
Nie odbyło się również bez wspólnej zabawy tanecznej do utworu „Szczotka, pasta…”  oraz ciepłych podziękowań za cenne wskazówki oraz przesympatyczną wizytę.

Strona: 1 2 3