Strona głowna  /  Galeria  /  Teatrzyk Dwa serca
Teatrzyk Dwa serca
data dodania: 2010-10-28

28 października 2010 dzieci obejrzały piękne przedstawienie ekologiczne, które pokazało jak szanować przyrodę.
Bohaterowie przedstawienia ( kukiełki z ekologicznych materiałów), Tata Strach na wróble uczył swego synka, jak straszyć wróble.Ale przypominał mu także ,że trzeba mieć dobre serce i być rozsądnym oraz pomagać innym. Mały Strach na wróble wyruszył na poszukiwanie przygód i wróbli.  Na początku spotkał Wiatr, który był nawet huraganem.Mały strach powiedział ,że chciałby wystraszyć wszystkie wróble, aby jego tata nie musiał już pracować i żeby mógł bawić się z nim.Idąc dalej trafił pod drzewo, gdzie lis szykował się do małej przekąski i niestety strach wystraszył mu wszystkie wróble.
Mały strach chciał nauczyć lisa,że należy pomagać słabszym. Kolejna przygoda spotkała go w lesie pełnym śmieci,gdzie lisek skaleczył łapkę o rozrzucone szkło.To była Paskuda- śmieci, które ludzie wyrzucają do lasu. Mały Strach sprawił lanie Paskudzie i chciał wbić ją w ziemię, ale  postanowili zanieść śmieci na śmietnik.Mały Strach  poprosił Kubę Bociana,aby powiadomił szybko wiaterek.Wiatr zamienił sie w huragan i przepędził Paskudę. Dla chorego liska- bocian Kuba przyniósł w koszyczku smakołyki. Lisek kiedyś wyleczył Kubę , a teraz bocian pomógł liskowi. Po długiej rozłące tata i synek spotkali się .Tata dowiedział się , że wróbelki to małe szkodniki.Największym szkodnikiem jest Paskuda,która bierze się ze śmieci, które ludzie wurzucają do lasu- a przecież śmieci zagrażają życiu zwierzat.
Morał tej bajki: Kto ma dobre serce,ten dba o przyrodę i nie zaśmieca lasow.Strachy na wróble przypomniały dzieciom ,że  trzeba dbać o przyrodę i nie zaśmiecać jej.