Strona głowna  /  Galeria  /  Eko-bajka- opowieści Matki Natury
Eko-bajka- opowieści Matki Natury
data dodania: 2011-03-04

Audycję rozpoczęto od powitania i przedstawienia artystów Opery i Filharmoni Podlaskiej.Drzewiec- król wszystkich drzew wyjaśnił dzieciom- co to jest ekologia?. Niestety , Matka Natura i Matka Ziemia, nie czuły się zbyt dobrze , bo ludzie zaśmiecają cały świat- o tym też zaśpiewały piosenkę." Ty przedszkolaku oszczędzaj wodę, nie niszcz i nie śmieć dbaj o przyrodę."- to fragment piosenki o przyrodzie. Nagle , niespodziewanie pojawiły się Turpucie: Pyrpeć i Pypcio, którzy zaśmiecali całą scenę....Wcześniej obserwowali całe przedszkole i postanowili przywieść  tu wszystkie śmieci.Turpucie chcieli pozbawić nas światła słonecznego, wysmarować ściany- zrobić Podlaskie Śmieciowo.Dodatkowo  opracowali plan zaśmiecania całego świata..Na szczęście wkroczył do akcji Król Drzewiec i nie pozwolił na dalsze zaśmiecanie Ziemi, która rozchorowała sięod brudu.
" Śmieci przez brednie-PRECZ! Ład i porządek dobra rzecz"-śpiewały przedszkolaki , aby uratować Ziemię i Matkę Naturę i oczywiście przepędzić śmiecicieli.
Żyj z przyrodą w zgodzie-śpiewałay dzieci, aby wytłumaczyć Turpuciom, że wszyscy muszą dbać o przyrodę.Przedszkolaki nauczyły śmiecicieli piosenki:" My jesteśmy dzieci, co nie lubią śmieci. Kochamyprzyrodę- las i czystą wodę".Wspolnymi siłami nauczycliśmy Pyrpecia i Pypcia zasad ekologii.Wszyscy posprzatali i zrobiło się czysto. Matka Natura i Matka Ziemia od tej pory czuły się dobrze.
Na zakończenie wszyscy śpiewjąc obiecali,że już zawsze będą dbać o przyrodę.Dodatkowo przedszkolaki utrwaliły wiedzę o segregowaniu śmieci i wykorzystaniu surowców wtórnych.
Artyści podziekowli dzieciom za pomoc w ochronie przyrody , a przedszkolaki brawami podziekowali artystom za piękną audycję muzyczną