Strona głowna  /  Galeria  /  Koncert Filharmonii Podlaskiej
Koncert Filharmonii Podlaskiej
data dodania: 2009-10-09

Audycja muzyczna „ Jak Baj- Muzyka wraz z dziećmi uratował królewnę z rąk groźnego smoka”, odbyła się dnia 9.10.2009 roku w naszym przedszkolu.
 Było to radosne spotkanie z muzyką i literaturą dziecięcą, Artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej ze starannym przygotowaniem o szczegóły i elementy humorystyczne przedstawili historię pięknej królewny uśpionej przez groźnego smoka( gitara). Pomógł im w tym Czarnoksiężnik
 ( akordeon),Dzielny Rycerz(kontrabas), Baj-Muzyka(śpiew), Król( skrzypce).
W wielkiej księdze zaklęć, za pomocą literatury dziecięcej- wierszy: Ewy Szelburg- Zarembiny, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej i Juliana Tuwima, przedszkolaki odczarowały śpiącą królewnę , a pocałunek Dzielnego Rycerza był szczęśliwym zakończeniem. Piękna opowieść muzyczno- literacka przeprowadziła dzieci przez fascynujący świat muzyki i literatury.
Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny występ.