Strona głowna  /  Galeria  /  Zajecia w muzeum
Zajecia w muzeum
data dodania: 2011-05-23

23 maja 2011r. nasze przedszkolaki brały udział w zajęciach zorganizowanych przez Muzeum w Sokółce. Oprócz ciekawych zajęć plastycznych dzieci zwiedziły muzeum .Przedszkolaki po przybyciu do muzeum zostały bardzo miło powitane przez pracowników i organizatorów.W sali ,w której były piekne kolorowe stroje z danych czasów, panie przebrane w ludowe stroje opowiedziały dzieciom o tradycjach ludowych Podlasia, strojach i zwyczajach.Przedszkolaki uczyły się piosenki ludowej " Poszła żabka do zielonego zdroju".Dzieci wiedzą ,że śpiewanie w ludowym języku Podlasia to " Wałokanie". Następnie dzieci wykonały prace plastyczne" Pisanki- kraszanki jajka malowane" słuchając jednocześnie przyśpiewek i pieśni ludowych z naszego regionu.. Wykonane prace będzie można obejrzećna wystawie podczas Dni Sokółki 2011. Na zakończenie był słodki poczęstunek- rogaliki i kompot. Następnie przedszkolai obejrzałay stała ekspozycję muzeum Pełni wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.W drodze pytały : Czy jeszcze kiedyś tu wrócimy?