Strona głowna  /  Galeria  /  Bajanie na straganie
Bajanie na straganie
data dodania: 2011-11-11

Piękna jesienna scenografia zaprosiła wszystkich na spektakl. W oparciu o wiersze jesienne znanych autorów: Brzechwy i Tuwima , przedszkolaki utrwaliły wiedzę o wartościach odżywczych warzyw i owoców.W trakcie trwania przedstawienia dzieci poznały też sposoby wytwarzania i przetwarzania przetworów. Dzieci emocjonalnie reagowały podczas spekatklu: podskakiwały, machały rączkami i głośno klaskały.Przedszkolaki starszaki bardzo trafnie rozwiązywały zagadki o warzywach i pomagały w śledztwie ogórkowym , które prowadził detektyw Kartofel. Od detektywa otrzymały też tajne hasło o zdrowiu:
" Będziesz zdrowy i wesoły
Zawsze kiedy jesz owoce
Zawsze kiedy jesz warzywa
Zapamiętaj to!
Rób soki, sałatki, surówki z Nas
A zawsze wesoły będziesz w ten czas."
Każdy Przedszkolak  to wie: Jedzcie warzywa i owoce
Będziecie mieli wielkie moce"
Tym radosnym okrzykiem zakończyło się bardzo wesołe bajanie na jesiennym straganie w wykonaniu grupy teatralnej MarŻa.

Strona: 1 2 3 4