Strona głowna  /  Galeria  /  Góra Grosza 2009
Góra Grosza 2009
data dodania: 2009-11-17

Już po raz  kolejny wspólnie organizujemy akcję Góra Grosza. Miło nam, że akcja  odnosi taki oddźwięk w środowisku .Dotychczasowe edycje akcji utwierdziły nas w przekonaniu, jaką siłę może mieć jeden grosz!
Jaki jest cel akcji i na co przeznaczane są pieniądze z akcji Góra Grosza?
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. W tym roku szczególnie chcielibyśmy skupić się na przyspieszeniu reformy domów dziecka przez pomoc w tworzeniu małych domów dla osieroconych dzieci, w których realizowane są intensywne programy ,pracy z rodzinami dzieci, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i plan pomocy ich rodzinom. Takich domów Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście, jak również pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin.
Już od dziesięciu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.