Strona głowna  /  Galeria  /  Halloween
data dodania: 2009-11-27

Zajęcie otwarte z Rodzicami-„Playing english

W listopadzie odbyło się zajęcie otwarte z udziałem rodziców w grupie III „Bratki”. Były to zajęcia, które miały na celu przedstawienie dzieciom tradycji „Halloween”, przezywania radości ze wspólnej zabawy językiem obcym. Przedstawione zabawy były propozycją pomocy dziecku w nauce języka angielskiego. Obecność rodziców utwierdza dziecko w przekonaniu, że nauka języka jest ważna, i że obie strony mogą czerpać z niej korzyści. Zabawa dziecka z językiem angielskim w towarzystwie rodziców to świetna dodatkowa możliwość kontaktu z tym językiem, sprzyjająca wypracowywaniu schematów zachowań pomagających w nauce nie tylko języka obcego. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach prezentując to jak dobrze już radzą sobie z słuchaniem, rozpoznawaniem i mówieniem liczebników, śpiewaniem piosenek, rozumieniem i wykonywaniem prostych poleceń, odpowiadając na proste pytania w języku angielskim.
Rodzice wyrazili swoją aprobatę dla takich działań, które poszerzają działania przedszkola o bezpłatna naukę języka obcego. Wypowiedzieli się bardzo pozytywnie w ankiecie skierowanej do rodziców, że taka zmiana powinna być kontynuowana w przyszłości, ponieważ jest bardzo korzystna dla dzieci, rodziców i placówki. Były też miłe słowa i podziękowania w rozmowach indywidualnych . Jedna z mam wyraziła chęć zapisania dziecka na pełny kurs językowy widząc jakie korzyści daje dziecku kontakt z językiem obcym podczas zajęć w przedszkolu.

Strona: 1 2 3