Strona głowna  /  Galeria  /  Zabawy w grupie Bratków
Zabawy w grupie Bratków
data dodania: 2013-09-24

Przedszkolacy z grupy Bratków przez cały tydzień czarowali magicznymi słowami.
         Poznawali takie zwroty grzecznościowe, jak: proszę, przepraszam, dziękuję, smacznego, poproszę. Dla utrwalenia ich kolorowali sylwety bratków z wypisanymi magicznymi słowami, które zawisły w naszej sali. Dzieci w zabawach różnego typu przedstawiały, jak można przywitać się z rówieśnikiem i z osobą dorosłą o każdej porze dnia. Używały grzecznych słówek w scenkach, zagadkach pantomimicznych, podczas posiłków i innych codziennych sytuacji. W końcu wykonały „sowę – przypominajkę”, która ma im przypominać o grzecznym i kulturalnym zachowaniu na co dzień. A potrzebne do jej wykonania szyszki zebraliśmy podczas jesiennych spacerów.
         Ten magiczny tydzień upłynął Bratkom w miłej atmosferze i będziemy się starać, aby tak było zawsze.