Let?s plant a tree for peace - Przedszkole nr 5 w Sokółce
Strona głowna  /  Galeria  /  Let?s plant a tree for peace
Let?s plant a tree for peace
data dodania: 2013-10-10

Pokój jest jedną z najcenniejszych wartości ogólnoludzkich. Codziennie docierają do nas informacje o nieszczęściach, jakie dotykają ludzi z powodu wojen i ataków terrorystycznych. Czasem myślimy, że nie mamy na to wpływu. Jednak nasze życie zależy od naszych postaw. Dlatego tak ważne jest, abyśmy umieli wykonać prosty gest w intencji pokoju.

Od 2003 roku dzień 10 października ogłoszony jest Świętem Drzewa. W tym dniu, w ramach ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji, młodzież i dzieci sadzą ,,drzewo pokoju”. Społeczność Przedszkola nr 5 w Sokółce przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. Przed posadzeniem drzewka odczytaliśmy życzenia związane z pokojem. Zwiniętą w rulon kartkę z przesłaniem włożyliśmy do butelki, która została umieszczona pod korzeniami drzewka.
Posadzona w ogródku przedszkolnym wierzba mandżurska – drzewo pokoju – pięknie dekoruje nasz plac zabaw.

Strona: 1 2 3 4