Strona głowna  /  Galeria  /  Walentynki
data dodania: 2010-02-19

Walentynki już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu. W tym roku również odbędą się w naszej grupie przedszkolnej. Walentynki to dzień w którym obdarowuje się osobę lubianą, kochaną drobnymi upominkami tzw. " Walentynką". My dzisiaj zabawimy się w „Walentynki, Walentynki święto chłopca i dziewczynki”

Sala pięknie przystrojona w czerwone serduszka. Nastrojowa muzyka. Nauczycielka wprowadza w nastrój zabawy.

W dniu św. Walentego (14.II.) wyrażanie swoich uczuć w stosunku do innych stało się bardzo popularne nawet w przedszkolu. Można zauważyć, że już w tak młodym wieku dzieci mają swoje sympatie i przeżywają pierwsze zauroczenia miłosne. Aby wszyscy w tym dniu czuli się potrzebni i kochani postanowiłam w grupie 3-4 latków przeprowadzić imprezę walentynkową i zaprosić całą grupę do wspólnej zabawy. Drobne symboliczne prezenciki zwane Walentynkami ofiarowałam anonimowo wszystkim dzieciom  zgodnie z legendą podpisując jedynie „Twoja walentynka".

„Miłość jest wielka,

lecz mija jak mgła.