Zapraszamy do Zoo - Przedszkole nr 5 w Sokółce
Strona głowna  /  Galeria  /  Zapraszamy do Zoo
Zapraszamy do Zoo
data dodania: 2014-03-10

W pierwszym tygodniu marca podczas zabaw i zajęć dydaktycznych dzieci poznawały zwierzęta egzotyczne. Dowiadywały się, w jakich krajach mieszkają, jak wyglądają i gdzie można je zobaczyć w Polsce. Uczyły się piosenki „Zapraszamy do zoo” i wszystkim znanych wierszy Jana Brzechwy o zwierzętach. Malowały ulubione zwierzątka i lepiły je z masy solnej i makaronu. Rozwiązywały zagadki, składały obrazki pocięte na 5 części, odrysowywały lwa przez kalkę i rozpoznawały zwierzę narysowane świecą, po pomalowaniu kartki rozwodnioną farbą. Bratki składały słonia i tukana z papierowych szablonów oraz lepiły mieszkańców zoo z plasteliny. Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowych i naśladowczych, które bardzo podobały się przedszkolakom.