Zajęcia profilaktyczne koła logopedycznego Gaduła - Przedszkole nr 5 w Sokółce
Strona głowna  /  Galeria  /  Zajęcia profilaktyczne koła logopedycznego Gaduła
Zajęcia profilaktyczne koła logopedycznego Gaduła
data dodania: 2014-03-11

Głównym celem profilaktyki logopedycznej jest zapobieganie powstawaniu wad wymowy oraz wspomaganie rozwoju mowy dziecka, między innymi poprzez wykształcenie umiejętności: prawidłowego sposobu połykania, odpowiedniego toru oddechowego oraz gospodarowania powietrzem. Profilaktyka logopedyczna, poza czuwaniem nad rozwojem mowy, ma na celu również doskonalenie jej, oraz zapobieganie dysharmoniom rozwojowym dzięki usprawnianiu pracy narządów artykulacyjnych, rozwijanie i uwrażliwianiu percepcji słuchowej, wykonywaniu ćwiczeń ortofonicznych, fonacyjnych, rytmicznych i dykcyjnych.
W profilaktyce niezwykle istotne jest stymulowanie rozwoju poznawczo-językowego  oraz wzbogacanie czynnego i biernego słownictwa dzieci.

Poniżej  zdjęcia z zajęć koła logopedycznego „Gaduła”  prowadzonych  w formie ćwiczeń i zabaw logopedycznych w grupie „Bratków”.

Strona: 1 2 3