Wiosenna wizyta - Przedszkole nr 5 w Sokółce
Strona głowna  /  Galeria  /  Wiosenna wizyta
Wiosenna wizyta
data dodania: 2014-03-31

W pierwszym dniu wiosny Bratki wybrały się na spacer ulicami naszego miasta, aby ogłosić wszystkim nadejście wiosny. Dzieci maszerowały, z radością śpiewając: „Nadchodzi do nas wiosna  i będzie tutaj dziś.” Napotkanym przechodniom przedszkolaki przyklejały symbole wiosny i życzyły miłego dnia. Spotkaliśmy m.in. panią listonosz, pana informatyka, panią śpieszącą się do pracy i wiele innych osób. Na koniec trafiliśmy do Urzędu Miasta i Gminy  w Sokółce, gdzie spotkaliśmy pana burmistrza Krzysztofa Szczebiota, naszą panią Asię, za którą dzieci się bardzo stęskniły, oraz mamę Kajtka. Wszystkim napotkanym pracownikom urzędu przedszkolaki przykleiły kwiatki i motylki, co zawsze wywoływało uśmiech na twarzach.

Po pamiątkowym zdjęciu ruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola. Po drodze czekała nas prawdziwa niespodzianka. Całkiem niedaleko naszego budynku trafiliśmy na piękny ogródek, pełen rozkwitniętych krokusów i przebiśniegów, które jeszcze kilka dni temu były zwinięte w pączki. Nad nimi krążyła duża gromada pszczół. Wiosna dała nam prawdziwy dowód, że przyszła, a my mogliśmy z jeszcze większym entuzjazmem zaśpiewać: „Cieszymy się, cieszymy, bo dość już mamy zimy...”